Novinky na trhu plazmových zdrojů: CutFire 100i a Q3000

Od 25. do 29. září 2017 byla v Německém Düsseldorfu k vidění řada novinek. Mezi nimi i nové plazmové zdroje CutFire 100i

a koncept Q3000 z nové generace plazmových zdrojů.

CutFire 100i

Nový plazmový zdroj Německého giganta, firmy Kjellberg. Tato "super plazma" dokáže díky nové konstrukci hořáku Flash 101 řezat pomocí pouhého vzduchu kov až do 30 mm s tím, že do 20 mm se jedná o čistý a velice kvalitní propal. Ekonomicky nenáročný zdroj, nejlépe se hodící k našemu novému stroji Honkys EKO. V kombinaci s pro nás upraveným kompresorem značky ORLIK se jedná o kompletní a cenově velice výhodné a nenáročné řešení, které ocení především malé a střední firmy.

Nyní se společně podívejme na ukázky z výstavy, kde Kjellberg demonstroval výsledky pálení tímto super zdrojem. Můžeme vidět jednotlivé materiály a tloušťky, společně s hořákem Flash 101.

Q3000

Modulární plazmový zdroj, momentálně v podobě konceptu, kdy je datum vypuštění na trh stanoveno na rok 2018. Největší výhoda tohoto zdroje je v možnosti rozšiřování jeho síly dle nároků vaší produkce. Zdroj v základní konfiguraci disponuje silou o 150A, kdy je možnost rozšířit jej na 300A nebo až na 450A, pomocí jednotlivých modulů. Tuto možnost ocení kupříkladu podniky, které z počátku nevyužijí celý potenciál tohoto zdroje. V budoucnu pak přidají další modul a zvýší tak jeho sílu. Přičemž se nemusí starat a žádné další zapojování hadic, nebo změny v systému. Hořák u tohoto zdroje je od začátku nastavený na 450A, přičemž dokáže pracovat se 150A i 300A.

 

Nelze si nevšimnout nového designu, o kterém lze s jistotou říci, že jde s dobou a vypadá tak velice dobře.

Unikátní plazmový zdroj s inovací ovládání. Jedná se o změnu, kterou ocení každý, kdo bude zdroj ovládat a pečovat o spotřební díly. Plynovou konzoli totiž nahradí mobilní, velice povedený panel, na kterém kupříkladu uvidíme životnost jednotlivých spotřebních dílů. Jejich výměna pak nebude žádný problém a sami si ověříte, jakou spotřebu vaše produkce má. Na monitoru budeme moci nastavovat řezy a provádět veškerou diagnostiku.

Další podstatnou funkcí je Ethernet konektor, díky kterému můžeme propojit zdroj Q3000 s naším CNC systémem a informace tak zobrazovat přímo v něm. Je zde i USB konektor, do kterého když zapojíme USB flash disk, automaticky se nám na něj budou ukládat informace. Ideální v případech komplikací a poruch - představte si, že Vám zdroj přestane pálit, vyhlásí nějakou chybu v podobě písmen a číslic, kterým absolutně nerozumíte a ani za pomocí manuálu si nevíte rady. V takovém případě není nic snazšího, než zapojit USB flash disk do USB konektoru, kam se nahrají veškeré podstatné informace o chybách, které následně odešlete dodavateli pálicího stroje a nebo přímo výrobci zdroje. Jeden, nebo druhý pak nebude mít nejmenší problém s diagnostikou a konečným řešením situace.

Máte zájem o jeden z těchto plazmových zdrojů?

Kontaktujte nás

Přečtěte si i o dalších zajímavostech ze světa termického zpracování kovů. Pomohou Vám s tím naše stránky a facebook.

+420 561 034 570      info@honkys.eu

 

© 2018 HONKYS a.s. – všechna práva vyhrazena